אודות

 

 

 

 

אודות:

פארק אגם ירוחם הינו נווה מדבר ייחודי, ריאה ירוקה ומקווה מים מרהיב בלב השממה המדברית. ראשיתו של הפארק בסכר שהוקם על ידי חברת מקורות בשנת 1953, במטרה לאצור את מי השטפונות המגיעים בתוואי נחל רביבים (וכן שועלים, ירוחם ואבנון) ולייעד אותם  להשקיית שדות וללמידה על הקמת סכרים. השקיית השדות לא צלחה אך אגם ירוחם צמח והתפתח לכדי מערכת אקולוגית מרשימה, המקיימת מינים רבים של דגים, דו חיים, עופות מים וציפורים נודדות.

סביב האגם, מצוי יער אורנים, אשלים ואקליפטוסים שניטע במרוצת השנים על ידי קק"ל ומתפרש על שטח של כ-500 דונם. במקום ניתן לקיים פיקניקים ואף ללון לינת שטח (קבוצות נדרשות לתאם הגעה מראש במייל: [email protected] או באמצעות הלשונית המתאימה באתר).

הפארק עצמו הינו מקום נהדר לטיולים ולפיקניקים, אותם ניתן לקיים  באזור המיוער ובו שולחנות ועמדות מנגל, וכן באזורי המדשאות. מהמקום ניתן לצאת למספר טיולים רגליים באזור: מיצד ירוחם ושרידי העיר הנבטית שבו, נחל שועלים, רכס רח'מה, שמורת החלמוניות ועוד. מידע על מסלולי טיולים ניתן למצוא בלשונית מסלולים או באתר קק"ל:

http://www.eyarok.org.il/trip.aspx?id=2076

הפארק מארח בשמחה פעילויות, מופעים ואירועים שונים – קהילתיים ופרטיים; מפעם לפעם, וכדאי להתעדכן בהם בעמוד הפייסבוק של הפארק:

https://www.facebook.com/YeruhamPark/?ref=aymt_homepage_panel

קבוצות גדולות מ-30 איש, לינה או קיום אירועים בפארק יש לתאם מראש בלשונית תיאום קבוצות ואירועים.

פונדק האגם – פארק ירוחם:

פונדק המציע שירותי קיוסק וארוחות קלות במבואה לפארק. הקיוסק עובד בחודשי הקיץ מ-9:00 בבוקר ועד השעות הקטנות של הלילה. בחודשי החורף בין השעות 9:00-13:00; 16:00-22:00.

פרטי התקשרות של משרדי הפארק:

טלפון: 08-6339399 פקס: 08-6338668 דוא"ל: [email protected]